Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 107 Głosów - 2.62 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przedszkole Prywatne "Dorotka"
28-03-2013, 15:42
Przedszkole Prywatne "Dorotka"
Przedszkole Prywatne "Dorotka", Kuźnicy Kołłątajowskiej 29B, Kraków

Jakie macie opinie o tym prywatnym przedszkolu, co dobrego słyszeliście? Jaka cena za czesne?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-12-2014, 15:56
RE: Przedszkole Prywatne "Dorotka"
O matko :oooo z Twojego postu to rzeczywiście wynika, że jest niezbyt ciekawie Sad
01-12-2014, 20:23
Kompletnie się nie zgadzam z tą opinią. Czesne w zależności od indywidualnych potrzeb i czasu spędzanego przez dziecko w przedszkolu 150-450 zł, o ile dobrze pamiętam, ale wydaje mi się, że można to sprawdzić na stronie "Dorotki" lub napisać maila do p.dyrektor. Każde dziecko traktowane indywidualnie, przedszkolanki znają wszystkie dzieci z imienia, dziecko wita się ze wszystkimi Ciociami. Przytulna, domowa atmosfera. Stale dostarczane informacje i zdjęcia na maila opisujące cały miniony miesiąc. Mój syn uwielbia chodzić do przedszkola, a przez 3 lata swojego życia siedział w domu tylko ze mną i swoim tatą, nawet z babcią nie zostawał, tutaj zaadaptował się błyskawicznie. Nie płacze za mną, rozwija się, śpiewa w domu piosenki, których się uczy. Szczerze polecam, a jeśli Pani powyżej nie pasują takie warunki, to niech pośle swoje dziecko do przedszkola samorządowego, wtedy będzie duże, przestronne i pachnące fiołkami. Większych bredni nie czytałam.
Aha, co do wieku przedszkolanek - nie wiem dlaczego młodość ma działać na niekorzyść, dziewczyny są pełne zapału, energii i pomysłów, jestem z nich bardzo zadowolona pomimo, że są młodsze ode mnie, a stara nie jestem.
Poleciłabym nasze przedszkole każdej mamie.
Pozdrawiam
01-12-2014, 20:33
Moje dziecko uczęszcza do Dorotki już kolejny rok i wszystkim rodzicom polecam to Przedszkole:
- jasne, przestronne i dobrze wyposażone sale
- czysta i schludna szatnia
- niewielkie grupy (wyjątkiem jest rano sala zbiorcza, z której dzieci rozchodzą się do swoich sal)
- bardzo ciekawe zajęcia, z których moje dziecko wynosi dużo wiedzy, którą bardzo chętnie dzieli się później w domu
- częste atrakcje dodatkowe (pokazy, teatrzyki, przyjazdy na zajęcia strażaków, policjantów, ratowników medycznych, przedstawicieli ciekawych zawodów) oraz stałe zajęcia dodatkowe (muzyczne, gimnastyczne)
- opieka psychologa
- zróżnicowane i chwalone przez mojego synka jedzenie (czasem tak mu smakuje, że później muszę robić np."naleśniki jak w przedszkolu")
- promocja zdrowego żywienia - dużo warzyw i owoców - dzięki temu syn, który jeszcze niedawno nie dotknął z zasady kalafiora, brokuła czy kaszy teraz sam się domaga takiego menu.
- rzeczywiście są w grupach dzieci niepełnosprawne i ja się z tego powodu cieszę. Dzieci uczą się, że ludzie są różni, czasem chorzy i słabsi, potrzebujący więcej uwagi i pomocy. Uczą się tolerancji i empatii ...
- świetna i wykwalifikowana kadra (2 ciocie z grupy są już kolejny rok i mój synek je uwielbia).
- przestronny i bezpieczny plac zabaw
- elastyczność w podejściu do dzieci (np. mój syn nie lubi leżakować i nikt go do tego nie zmusza. Jak inne dzieci śpią jemu np. ciocie czytają bajkę ....)
Z przyjemnością obserwuję rozwój dziecka pod okiem "Dorotki" a synek co rano biegnie do przedszkola z uśmiechem na ustach a jego zdanie jest dla mnie najważniejsze :-)
Nie wiem skąd ta negatywna opinia ale ze wszystkich zarzutów mogę się zgodzić tylko z małym parkingiem - ale trudno, jakieś minusy być muszą :-)
Pozdrawiam wszystkich.
Aneta_K
01-12-2014, 22:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2014 22:22 przez AAA.)
Mogę z czystym sumieniem polecić przedszkole Dorotka
-sale dość przestronne jak na 14 osobową grupę w której przebywają praktycznie cały dzień, łączą się tylko przed śniadaniem i popołudniu godzinę przed zamknięciem
-sale super wyposażone w edukacyjne, interaktywne, konstrukcyjne zabawki
-przedszkole czyste można posłać dziecko w białych rajstopach i wróci do domu czyste na stópkach (tylko na stópkach, bo całe jest umorusane od codziennego odkrywania świata), fakt jak jest błotnisty dzień nie da się uniknąć błocka w szatni
-zajęcia dodatkowe są w większości płatne, ale tak naprawdę podstawowe zajęcia edukacyjne są tak bogato rozwinięte że dziecko bardzo dużo wynosi z przedszkola i nie potrzebuje dodatków
-systematycznie podnosząca swoje kwalifikacje kadra potrafi się indywidualnie zajęć każdym dzieckiem, ba nie zająć a je wychowywać, ze starszym synem w poprzednim przedszkolu nie mogła sobie poradzić Pani z 20 letnim stażem pracy, a tutaj młoda osoba chcąca zrozumieć dziecko potrafiła do niego dotrzeć !!
- żywność faktycznie jest bardzo urozmaicona i dość oryginalna, ale wychowawczynie potrafią zachęcić do niej dzieci i te zdrowo się odżywiają, u starszego syna w szkole jedzenie jest proste - tylko najpopularniejsze potrawy i musiałam go wypisać ze stołówki bo nikt tych obiadów nie jadł
-plac zabaw fajny, aczkolwiek tymczasowo zamknięty Sad rośnie trawa... mimo to na spacerach też nie jest nudno dzieciaki nawet robiły szałasy w lesie , rezydencje na wyboistych pagórkach czy po prostu zjeżdżały na sankach z górek Smile zawsze jest super zabawa Smile
No i oczywiście przemiła P.Dyrektor która zawsze służy radą i pomocą Smile
POLECAM AC
-
02-12-2014, 09:54
Kochani! Ja jak powyżej mogę tylko potwierdzić pozytywne opinie o tym przedszkolu. Mam tam już drugie dziecko i jestem po prostu zachwycona. Wszystkie negatywy, które opisała osoba "Koszyczek" kompletnie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Mało tego, osoba ta namiętnie od jakiegoś czasu usilnie działa na forach starając się wszelkimi siłami zepsuć dobre imię przedszkola. Tylko "Koszyczku", czy inna "Weroniko", musisz pamiętać o jednym: w internecie wbrew pozorom nie jesteś anonimowy. Wszędzie zostawiasz ślad, a materiały w sprawie hejtu już są gromadzone i pomagają w tym rodzice dzieci z przedszkola "Dorotka", którzy nie pozwolą na takie oszczerstwa.
Hejterzy mogą odpowiadać przed sądem, zarówno na drodze cywilnej, jak i karnej, za zniesławienie lub znieważenie (art. 212 lub art. 216 Kodeksu karnego). Jeśli dana osoba używa do zniesławienia środków masowej komunikacji (np. Internetu), sąd może wymierzyć grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
W sierpniu tego roku Naczelny Sąd Administracyjny wydał przełomowy wyrok. Orzekł, że udostępnienia danych z forów internetowych może żądać każda osoba fizyczna albo firma, jeśli wykaże, że jest to niezbędne do ochrony dóbr osobistych i dobrego imienia. Do tej pory wydania adresu IP komputera, z którego wysłane były wpisy na forum, mogła żądać jedynie policja lub prokuratura. Orzeczenie to otworzyło drogę do prawnej walki o dobre imię, którą wcześniej podejmowali jedynie najbardziej zdeterminowani.
Pozdrawiam
Betty
02-12-2014, 12:13
Nie wiem z jakich przyczyn córka "Weroniki" chodziła do Dorotki tylko rok, ale na pewno nie były to podane przez nią przyczyny. Z prostego powodu. Są one po prostu NIEPRAWDĄ:

-Dorotka dysponuje niezbyt dużymi salami, ale znajduje się na niej zwykle 10-12 dzieci, więc nie jest to problemem.
-To fakt, że w Dorotce jest dużo drzwi i schodów, ale sprzyjają one lepszemu wyciszeniu/odizolowaniu poszczególnych sal, a na schodach są wszelkie zabezpieczenia typu taśmy antypoślizgowe, dodatkowe poręcze na wysokości rąk dziecka itp.
- grupy są małe, a nawet w sezonie zwiększonej zachorowalności bardzo małe (5-8 dzieci). Tylko przez 1 godzinę rano i pół popołudniu dzieci przebywają na sali zbiorczej.
- przedszkole jest bardzo czyste, rodzice chodzą w ochraniaczach na butach, wszystko jest odkurzane i myte codziennie, co można zaobserwować jeśli odbiera się dziecko późno
- sale są wietrzone jeśli nie ma smogu
- w pakiecie podstawowym jest dużo zajęć: dogoterapia, logopeda, teatrzyki, gimnastyka
-zarzutu dotyczącego dzieci niepełnosprawnych w grupach nie będę komentować...

Najdziwniejszym zarzutem jest ten dotyczący kadry przedszkolnej. Zespół Dorotki składa się z pań w różnym wieku, choć przeważają osoby młode, pełne entuzjazmu, pomysłów, zapału do swojej pracy, ale też niesamowitej empatii i zwykłego ludzkiego ciepła. Są niezwykle konsekwentne i w sposób bardzo uporządkowany prowadzą grupy. I ciągle podnoszą swoje kwalifikacje. Dzieci je uwielbiają, przytulają się do nich, martwią się jak którejś nie ma. SmileSmileSmileSmile
A rodzice dostają od nich dużo informacji o swoim dziecku i specjalistyczne wsparcie jeśli tego potrzebują.

Jedynym prawdziwym zarzutem jest mały parking. Ale ulice droga "Weroniko" nie są z gumy, a nie byłoby zbyt rozsądne poszerzać parking kosztem placu zabaw dla dzieci. Tak samo jak nie rozsądne jest szkalować ludzi, którzy na to nie zasługują. Rodzice z Dorotki na to nie pozwolą.

Prawda jest taka, że poprzeczka zawieszona przez Dorotkę jest tak wysoko, że martwię się gdzie ja znajdę szkołę, która będzie choć w części przypominać przedszkole syna.
02-12-2014, 22:01
Drogi koszyczku:

Wydaje mi się, że Twoja córka chodziła do innego przedszkola niż Dorotka. Bzdury totalne piszesz na temat "Dorotki". Moje dziecko chodzi do "Dorotki" już kolejny rok i jesteśmy bardzo zadowoleni z wysokiego poziomu pedagogicznego i edukacyjnego Przedszkola Dorotka.
- Co do sal: sale są przystosowane dla kilkunastoosobowych grup, a takie są właśnie w Dorotce. Jedynie wcześnie rano i późnym popołudniem dzieci przebywają w sali zbiorczej, ale na pewno nie jest to większość dnia jak piszesz i nie jest to 30 dzieci, tylko mniej bo nie wszystkie dzieci są przyprowadzanie wcześnie rano i nie wszystkie zostają w przedszkolu do zamknięcia. Sale są urządzone przytulnie, są b.dobrze wyposażone i czyste.
- Ja nie czuje jakoś smrodu w szatni, zaduchu też nie ma ani w salach ani na korytarzach, które rzeczywiście są w niektórych miejscach węższe, no ale przedszkole znajduję się w budynku kilkupiętrowym, a nie parterowym. Ogólnie jak się chce ogromnych przestrzeni w przedszkolu to trzeba zapisać dziecko do przedszkola samorządowego, no ale tam jest przede wszystkim z reguły większa ilość dzieci w grupie (tak! tak! 30), mniej nauczycielek w grupie, nie ma takiej fantastycznej atmosfery domowej i zindywidualizowanej opieki nad dzieckiem jak w Dorotce.
- Zajęć dodatkowych jest wiele. Część jest zagwarantowana w czesnym, a część jest dodatkowo płatna.
- Jedzenie nie jest udziwnione, jest po prostu zdrowe. Dzieci są zachęcane do zdrowego odżywiania. A małe dziecko ma żołądek wielkości swojej pięści, więc takie jabłko to dla niego dużo jedzenia. A poza tym jeśli dziecko jest głodne to zawsze dostanie kanapkę, owoc.
- Zarzut odnośnie dzieci niepełnosprawnych jest dla mnie śmieszny i nawet nie będę tego komentować.
- Nie wpadłabym na pomysł, że dziecko przed przedszkolem trzeba wysikać. Przecież są toalety w każdej sali ( i to czyste) to w czym problem??
- Co do nauczycielek:Z tego co wiem każda z "Cioć" prowadzących grupę jest dyplomowaną nauczycielką, więc znowu piszesz nieprawdę.
- Parking owszem jest mały ale mieści się spokojnie na nim 6,7 samochodów. No chyba że ktoś nie umie parkować.
- A place zabaw są dwa (mały i duży).

Szczerze polecam "Dorotkę".
Pozdrawiam.
03-12-2014, 01:08
No nie jestem w szoku Smile jak można tak kłamać.Drogi KOSZYCZKU coś Ci się chyba pomyliło, to nie może być przedszkole Dorotka.Moja córcia chodzi tam już trzeci rok i płakać mi się chce na myśl że musi iść do szkoły, całe szczęście ma młodszą siostrę ,która na pewno pójdzie do Dorotki mimo że my zmieniamy adres zamieszkania i będziemy mieć dalej. Nie wyobrażam sobie posłać jej gdzieś indziej. Super kadra mnóstwo zajęć dodatkowych, a czesne jak w przedszkolach prywatnych od 150zł- 450zł. Nikt nie zmusza nikogo do Dorotki są inne przedszkola ,ale litości po co tak kłamaćSad( wstyd dorosła osoba , a zachowanie przedszkolaka i to nie takiego z Dorotki bo tam uczą dobrych manier. A co do jedzenia jeszcze dodamSmile moja córcia jest fanką rzepy Smile i to na pewno nie moja zasługa.Pozdrawiam a Dorotkę polecam z czystym sercem.
Agnieszka.S.
03-12-2014, 11:31
W zamierzchłych czasach, kiedy ludzie cechy takie jak prawdomówność czy bycie honorowym, uważali za jedne z istotniejszych cech w życiu, żyło się lepiej. Oszczerstwa, kłamstwa i pogardy były karane ścięciem łba, łamaniem kołem, a w najlepszym przypadku odcinano język delikwenta. Ale to już historia ... Obecnie w XXI w. wszechobecne kłamliwe oskarżenia, insynuacje, nie poparte argumentami zarzuty są na porządku dziennym, wręcz jesteśmy nimi karmieni codziennie z każdej strony. Niestety, słabe psychicznie jednostki społeczne ulegają wpływom i naśladują ludzi kultury, polityki i inne gwiazdy telewizji, bo widocznie tak ma być. Niestety są w błędzie. Zarzuty popiera się argumentami.
Tyle tytułem przydługiego wstępu.

Całym sobą rekomenduje przedszkole Dorotka. Jak będę miał kolejne dzieci, to tylko tam bym je zapisał.
1. Otwarta, miła, rodzinna atmosfera - zawsze można porozmawiać z dyrekcją (osobiście, telefonicznie, mailowo). Zawsze można porozmawiać z ciociami, oczywiście nie przy odbieraniu dzieci, pamiętajmy, że bezpieczeństwo dzieci jest stawiane na 1 miejscu, więc zabierając Ciocię z sali, jedna para oczu mniej jest skupiona na bezpieczeństwie naszych dzieci. Stąd z Ciociami umawiamy się po ich pracy, lub rozmawiamy telefonicznie czy na FB. Nigdy nie miałem z tym problemów. Rozumiem, że niektórzy rodzice mają postawę roszczeniową i żądają TU i TERAZ, czasem jednak trzeba się pochylić nad swoim postępowaniem.
2. Sale wyposażone w sprzęty do zabawy/edukacji, odnowione, odmalowane przystosowane do DZIECI ! Normalnym jest, że sala wystarczająco duża dla 15 dzieci, będzie zbyt mała dla 15 rodziców. Szczególnie jak rodzice wpadną na pomysł robienia pajacyków.
3. Budynek jak budynek. Posiada drzwi, okna, schody, klatki schodowe... ciężko chyba w dzisiejszych czasach uchronić dziecko przez schodami. Czysto. Zawsze można było zaproponować zrobienie szatni na poddaszu, myślę, że ten pomysł zdobył by uznanie.
4. Zajęcia dodatkowe, jak sama nazwa wskazuje są dodatkowe i są mocno urozmaicone. Podstawa programowa jest realizowana, co więcej wzbogacona o teatrzyki, dogoterapie itp. za free, ale o tym nie warto wspominać, prawda "koszyczku"?
5. Niepełnosprawne dzieci w grupach przeszkadzają? Dziwne, aż taka nietolerancja u tak współczesnej osoby... proszę przeczytać sobie mój wstęp raz jeszcze
6. Nauczycielki - wykwalifikowana kadra, stale podnosząca kwalifikacje na studiach podyplomowych. Tak, 50 latka też może być studentką w obecnych czasach.
7. Dwa place zabaw
8. Parking na 7-8 aut. Do tego cała ulica do parkowania

POLECAM
03-12-2014, 14:20
Zgadzam się z przedmówcami koszyczku. Brzmisz jak jakiś desperat!! Baaa wręcz sadysta!! Jak mogłeś trzymać swoje dziecko w tak okropnych warunkach! Wspominasz o zajęciach dodatkowych, że płatne, Coś mi się wydaje, że to prywatne przedszkole,a nie społeczniak ale pewnie nie doczytałeś.Laughing Takie straszne rzeczy cie tam spotkały i twojego dzieciaka, a mimo to przez ponad rok woziłeś go dzień w dzień w to miejsce. Ooo i do tego im jeszcze płaciłeś!!!!! IQ istnieje jakieś u Ciebie? w mięśniu miedzy płatem czołowym a potylicą??

z wyrazami współczucia dla twojego dziecka
(no bo co z niego wyrośnie skoro ma taki przykład)

Zadowolony rodzic z Dorotki

Sebastian
03-12-2014, 15:45
W związku z wpisem internauty Koszyczek, godzącym w dobre imię przedszkola „Dorotka” składamy oświadczenie o oszczerczym charakterze tego wpisu i podjęciu przez nas kroków prawnych. Wszelkie poruszone we wpisie kwestie dot.przygotowania zawodowego jak i kompetencji kadry ’Dorotki”, jadłospisu, rodzaju zajęć dodatkowych są do wglądu na stronie http://www.przedszkoledorotka.com.pl , a wielkość i wyposażenie sal, ilość dzieci, stan higieny w budynku są do sprawdzenia w instytucjach państwowych nadzorujących placówki oświatowe, a także w trakcie osobistej wizyty w naszej placówce, do czego zachęcamy.
Dziękujemy Rodzicom,którzy nas poinformowali o pojawieniu się wpisu i od razu na niego zareagowali.
Dyrekcja i Zespół
Przedszkola Prywatnego”Dorotka”
w Krakowie
01-01-2015, 22:11
Witam,
Nie sądziłam że wątek się tak rozwinie.

Nie sądziłam też że za wyrażenie swojej opinie bedę straszona policją!

Skoro rzeczy które wymieniłam są oszczerstwem to dlaczego w przedszkolu nastąpił szereg zman??

Akurat zmieniono te rzeczy które wymieniłam? Jest nowa suszarka do rąk i dzieci nie muszą wycierać sie do ręcznika który po południu wygląda jak szmata do podłogi. Jest też szatnia dla nauczycielek dzięki temu kadra nie musi składować swoich butów i kurtek w .....WC.

O kadrze nie wyraziłam sie zle. Jak dla mnie jest na podobnym poziomie co w innych placówkach. Ja akurat trafiłam na dobrę i bardzo miłe dziewczyny.

Proszę mnie nie straszyć policją, bo jeśli mnie wywołają to nie zostawie tego bez rozgłosu,nie mam nic do stacenia. A przedszkole chyba tak.
17-03-2016, 00:18
Widze że nie wszystko skasowano - to fajnie bo kazdy musi za swoja historie odpowiadac

To przedszkole nie jest złe ale jest kilka problemw które każdy chcący posłać tam dziecko powinien znać
My walczylismy 2 lata i poprawy nie widac bylo
1 Dyrekcja i jej rodzina. Tu pracują wszyscy - wlascicielka, jej mąż, dwaj synowie (z zonami chyba) i jakieś stare babki znajome dyrektorki - stąd za wszystko dodatkowe opłaty - jakoś ta "góra' musi godnie żyć. Sama dyrekcja jest bardzo wrażliwa na krytykę a młodzi mają wszystko gdzies, zwłaszcza jeden burak co nawet dzień dobry potrafi nie odpowiedzieć
2 Budynek - 3 pietra i dwie klatki schodowe. Paradoksalnie gorszy był ten otynkowany segment - w zimie zimno jak diabli na schodach - a dziecko chodzi kilka razy dziennie góra i dół (jadalnia była na 1 piętrze), kaloryfery zimne, do tego brak zabezpieczeń na klatkach
3 Panie przedszkolanki i pomoce ktore pracuja jak przedszkolanki! Zatrudniane są mlode siksy które po zdobyciu doświadczenia czym prędzej uciekają - podejrzewam że płacą marnie. Do tego niektóre panie nie zawsze pierwszego sortu chyba ociężałe umysłowo - nie mające własnych dzieci - niektóre wręcz widać było gdy miały gorsze dni bo potrafiły ignorować w sali problemy dzieci bawiąc się telefonem Do tego przedszkolanki sprzątają z mopem po godzinach pracy - to chyba niezbyt motywuje bo zbyt wesole przy tym nie byly
4 Obietnice - wiele się słyszało a ztego wiele nie zostało wykonane - nie dotrzymywanie ustalonych/obiecanych rzeczy "bo się nie da" albo "bo się coś zmieniło" Bezpłatne zajęcia dodatkowe (korygujące) często idą programem minimum lub prawie wcale - ale płatne już byłt ok - jednak bez rachunkow i za gotowke w kajeciku wszystko

Z plusów - możliwość dostosowania się/dogadania wielu rzeczy - w samorządowym nam po prostu powiedzieli "nie da się" i nie interesowali się w czym problem
Jeśli dasz tam dziecko upewnij się 10 razy co do wszystkiego i zakonotuj ustalenia z dyrekcja tak żeby nikt sie nie wykrecał np brakiem kadry bowiem czemusz ma to nas obchodzić jako klienta?

Odpowiedz 

[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter