Witamy na forum Zapraszamy do rejestracji!
  • Logowanie:
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 111 Głosów - 2.79 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szpital MSWiA na Galla poród 2014
26-03-2013, 17:39
Szpital MSWiA na Galla poród 2014
Jak to wygląda w Szpitalu ZOZ MSWiA, ul. Kronikarza Galla 25 w Krakowie? (opinie 2013, 2014)

Która z Was tam rodziła, jakie warunki panują na porodówce i w salach?

-------
Zobacz także
http://www.dzieci-krakow.pl/forum/Dzial-Polozne
http://www.dzieci-krakow.pl/forum/Dzial-Nazwiska
http://www.dzieci-krakow.pl/forum/Dzial-Przedszkola
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013, 21:43
RE: Szpital MSWiA na Galla poród 2013
Z lekarzy mogę polecić tam ordynatora dr Romanek i mojego prowadzącego ciążę dr Garlickiego.
07-04-2013, 12:13
Na porodówce przed urodzeniem synka spędziłam niecałą godzinkę, więc niewiele mogę powiedzieć, jedynie co, że jak chciałam przeć w pozycji półsiedzącej a nie leżącej, to mi położna coś tam popodkładała pod plecy i nie robiła z tego problemów. Pomimo tego, że rodziłam na zwykłej sali (nie zdążyli mnie przenieść do sali porodów rodzinnych), mąż był ze mną cały czas. Jak przyjechałam w nocy do szpitala to nikt nie pytał się o mojego lekarza prowadzącego, choć akurat był z tego szpitala. Opieka nad maluszkiem po porodzie była dobra. Nikt nie robił łaski, że mi pomagał, albo pomagał przy dziecku, w pierwszym dniu jak nie mogłam się ruszać, pielęgniarka bez problemu przenosiła mi dziecko do karmienia z jednej strony na drugą, przewijała, ja tylko je karmiłam. Na noc mogłam oddać, żeby odpocząć, więc jestem zadowolona.
07-04-2013, 15:36
Mogę ze 100% pewnością polecić ten szpital. Jestem super zadowolona z samego porodu jak i opieki po porodowej, świetne położne, lekarze i cały personel. Nie wiem jak wyglądają formalności z rodzinnym, bo rodziłam sama. Ale tak słyszałam, że jest bezpłatny dla tych dziewczyn ze szkoły. Ogólnie oddział bardzo mały i przyjemny Blushing . Czyściutko i dobre jedzonko.
Położne pomagają we wszystkim, w karmieniu, przewijaniu, można też dzieci zostawiać na sali noworodków.
Oczywiście hotel to nie jest, sale są 4 osobowe, ale jak nie ma jakiegoś wysypu dzieciaków to na sali kładą po 1 osobie lub po dwie.
07-04-2013, 18:17
Fajnie że piszecie takie pozytywne rzeczy. Widać że świat się zmienia, na prawdę, aż jestem zaskoczona. Tymczasem właśnie wróciłam z przychodni i mi pani w rejestracji nagadała a po co takie badanie robić.... tak jaki lekarz pani to zlecił, mówię że żaden sama chce sprawdzić no i wtedy: Tak bo teraz ludzie sami się leczą, bez lekarza...... A chodziło o badanie na gęstość kości bo jestem wegetarianka. No cóż idę zaparzyć sobie melisy, miłego dnia i cierpliwości wszystkim życzę Blushing
29-09-2013, 10:06
Wspaniały szpital, cudowny personel. Zarówno ginekologia jak i położnictwo wspaniale prowadzone przez Ordynatora Romanek. Dzieciaczki po urodzeniu mają bardzo dobrą opiekę, są dokładnie badane każdego dnia. Polecam Dr Butryn jest wspaniałym, empatycznym lekarzem, odbierał mój poród. Oprócz tego jest w 100% profesjonalistą w swojej dziedzinie. Gdybym miała ponownie rodzić to tylko w Szpitalu MSWIA w Krakowie.Smile
06-10-2013, 19:12
Potwierdzam - TYLKO SZPITAL MSWIA W KRAKOWIE Serdecznie dziękuję Dr Butryn za wspaniałą opiekę podczas porodu i szczęśliwy finał porodu. Jest naprawdę wspaniałym lekarzem, niczego nie robi na pokaz, widać że potrafi współczuć i pocieszyć, podnieść na duchu, do tego jest profesjonalistą w swojej dziedzinie. Dr Romanek sprawnie kieruje oddziałem, dzięki temu utrzymana jest dyscyplina i wszystko działa sprawnie. Personel MSWIA - bardzo pomocny i zorganizowany.
04-11-2013, 16:09
Słyszałam, że ponoć są plany, żeby zamknąć oddział położniczy w MSWiA. Ja rodzę jeszcze w tym roku, więc nie ma problemu. Ale później nie wiadomo. Ma ktoś jakieś informacje na ten temat?
13-02-2014, 23:03
RE: Szpital MSWiA na Galla poród 2014
Sto procent polecam, wszytskie rodzace usmiechniete po porodzie opieka fachowa, pomagaja zajmuja sie profesjonalnie. rodzilam wrzesien 2013 polecam pania anieSmile)))
18-03-2014, 11:31
Niepokojąca sprawą jest to, że chcą zamknąć oddział położnictwa w MSWiA. Mój termin przypada na lipiec 2014, a do czerwca oddział ma być zlikwidowany. W 2004 urodziłam szczęśliwie pierwsze dziecko właśnie na Galla i byłam naprawdę zadowolona, Potwierdzam wszystkie wcześniejsze posty na temat sympatii, pomocy ze strony pielęgniarek przy opiece nad dzieckiem. Moja ginekolog, która pracuje na Galla zasugerowała mi, abym napisała e-maila protestacyjnego do szpitala, może faktycznie to pomóc i Was także proszę o taką pomoc. Ze względu na nasze dzieciaczki i przyszłe rodzące.
28-03-2014, 14:19
Cześć Dziewczyny, ja tez chętnie dołączę swoje zdanie na temat szpitala na Galla, planuje tam rodzic w maju 2014.

Jak sie dowiedziałam, ze jestem w ciazy i chciałam jak najszybciej sie zdecydować na konkretne miejsce, żeby rownież z tego szpitala wybrać lekarza prowadzącego, to przewertowalam mnóstwo rożnych forum. W końcu zdecydowałam sie na Galla Smile Zweryfikowalam plotki o zamknięciu, oddział ma przejść restrukturyzacje, ale to dopiero w 2015 roku, no i wybrałam lekarza prowadzącego z poradni ginekologicznej na Galla w ramach NFZ, kt rownież pracuje w szpitalu.

Planowy poród mam na 5.05.2014, ale z powodu skracajacej sie szyjki macicy miałam juz przyjemność trafić na patologie ciazy na Galla, mowię przyjemność, bo to jaka opieka zostałam objęta na oddziale, przeszło moje najśmielsze oczekiwania! Wszystkie dziewczyny, które poznałam na patologii ciazy rownież były zachwycone, profesjonalna opieka personelu, ich opiekunczoscia, empatia oraz sterylna czystością oddziału! Poza tym atmosfera jaka tam panuje jest niesamowicie przyjazna i kameralna, po 1 dniu każdy każdego zna, a dla lekarzy i położnych nie jest sie anonimowym pacjentem, od razu kojarzą z imienia i historii choroby! Wszystko to sprawia, ze z dziewczynami, z którymi leżałam na sali miałyśmy wrażenie, ze jesteśmy w prywatnej klinice, a nie szpitalu publicznym Czar pryskal tylko w porze posiłków, bo jedzenie typowo szpitalne, ale da sie zjeść Smile

Poznałam tez dziewczyny, które juz rodziły na Galla i były bardzo zadowolone, a teraz będąc w kolejnej ciazy, wróciły. To utwierdziło mnie jeszcze bardziej, ze oddział gin-polozniczy na Galla to najlepszy wybór Winking

Mam nadzieje, ze komuś przydadzą sie te informacje Powodzenia dla wszystkich bardziej i mniej zaawansowanych ciężarówek Winking
07-04-2014, 14:40
Czy restrukturyzacja oznacza zamknięcie oddziału położniczego? Słyszałam plotki, że mają pozostawić jedynie oddział ginekologiczny, byłaby wielka szkoda.

Na Galla rodziłam w październiku 2013, wcześniej trafiłam tam w lipcu, z kolką nerkową. Jeden i drugi pobyt wspominam dobrze, oddział ginekologiczny i położniczy sąsiadują ze sobą, na ginekologicznym jest super wygodna i nowa łazienka, w związku z czym dreptałam tam po porodzie. Łazienki na oddziale położniczym są kiepskie, ale to jest naprawdę jedna z ostatnich rzeczy jakimi kobieta po porodzie przejmuje się Smile

Położne są bardzo miłe, chyba tylko jedna jest trochę mniej przystępna. Szkoda tylko, że każda mówi co innego na temat np. karmienia, ale myślę że każda młoda mama mająca odrobinę zdrowego rozsądku sama wyczuje co jest najlepsze dla niej i dla dziecka.

Jedzenie jest smaczne, ale jest go malutko. Fajnie jeśli ktoś może podrzucić. Kolacja jest o 16 (!) a następny posiłek dopiero o 8 rano. Kiepsko, zwłaszcza jeśli karmi się piersią.

Jeśli chodzi i sam poród, to w moim uczestniczył dr Butryn i czułam się cały czas bezpieczna. Zespół jest zgrany, komunikacja przebiega sprawnie, po porodzie dostałam synka na brzuch i mogłam się nim nacieszyć w czasie rodzenia łożyska i szycia rany. Zastrzeżenia można mieć jedynie do opieki nad mamą po porodzie. Był to mój pierwszy poród więc nie wiedziałam czego się spodziewać, jak powinna wyglądać rana itd. Lekarze sprawdzają odchody poporodowe na podkładzie, ale nie oglądają samej rany. Mi pomogła dopiero położna środowiskowa jakieś 5 dni po porodzie - zaczęła przecinać po jednym szwie, aby mogła zejść opuchlizna i wszystko lepiej się goiło. W szpitalu powiedzieli tylko, żeby nie siadać przez 10 dni a potem przemywać tantum rosa. Nie wiem jak u innych, ale u mnie zdecydowanie to za mało i wymagana była większa pielęgnacja.

Co do opieki nad dzieckiem nie można jednak mieć żadnych zastrzeżeń. Maluszki są badane, myte, położne chętnie pokazują jak należy pielęgnować pępek, przewijać.. W dzień wypisu odbywa się lekcja pokazowa jak postępować po wyjściu ze szpitala.

Chciałabym rodzić tam w przyszłości, dlatego mam nadzieję że nie zamkną tego fajnego, kameralnego oddziału.
17-04-2014, 17:41
Witajcie przyszłe mamusie Smile) Ja planuję rodzić na Galla i jest to mój pierwszy poród, bardzo się boję ;') Co prawda termin odległy bo ok października, ale czas szybko leci. Zapisałam się do lekarza który jest położnikiem na Galla, myślę, że jest fachowcem, ale niestety współpracuje z niemiłą pielęgniarką. Przedtem chodziłam prywatnie i otrzymywałam dużą pomoc i dużo wiadomości o mojej ciąży u mojej kochanej ginekolog, a tu w szpitalu mam wrażenie jakby wszyscy z wielką łaską jakichkolwiek informacji mi udzielali. Czyżby za mało zarabiali? Czy może są już zmęczeni zawodem ? Przecież na ich miejsce znalazło by się o wiele więcjej pełnych entuzjazmu z powołania lekarzy, a nie pracujących z fochem za karę. Takich ludzi się zwalnia!

Czy rodziłyście w tym roku na Gallla? Ciekawa jestem Waszych opiniiSmile Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie:*
26-04-2014, 20:30
(17-04-2014 17:41)Gość napisał(a):  Witajcie przyszłe mamusie Smile) Ja planuję rodzić na Galla i jest to mój pierwszy poród, bardzo się boję ;') Co prawda termin odległy bo ok października, ale czas szybko leci.

Czy rodziłyście w tym roku na Gallla? Ciekawa jestem Waszych opiniiSmile Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie:*

Rodziłam tam we wrześniu 2013r. polecam z całego serca, ale niestety cały oddział gin.-poł. likwidują, są to informacje od mojego lekarza, który jest tam ordynatorem Sad A Twój lekarz, który tam pracuje nic Ci nie mówił na ten temat?

Odpowiedz 

[-]
Powiadom znajomych i przyjaciół (Pokaż Wszystkie)
Facebook Twitter

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.